Torek, 26 September 2017

Sporočilo za javnost, Grega in Blaž Slovenijo ponesla do vodstva z 2:0

V Kranju se reprezentanci Slovenije in Litve merita za obstanek v prvi evro afriški skupini za Davisov pokal. V prvi tekmi, pred polnimi tribunami, je Grega Žemlja s 6:3, 7:5 in 6:2 premagal Ricardasa Berankisa, ki je točno 100 mest višje uvrščen na lestvici ATP, takoj za njim pa je Blaž Rola ugnal še Laurynasa Grigelisa s 7:6, 6:2 in 6:2.

V slovenskem vodstvu proti Litvi je v obeh dvobojih precej podobnosti.

Tako Žemlja kot tudi Rola sta ne samo zmagala s 3:0 v nizih, prav tako nobeden o njiju ni bil maksimalno zadovoljen s prikazano igro in v obeh tekmah se nasprotnika v tretjem nizu nista izkazala.

Grega Žemlja je, takoj po tekmi, sicer v svojem slogu, hudomušno dejal, da je pač nalogo oddelal strogo profesionalno in dodal : »Zmaga je zmaga in ker moramo obstati v prvi skupini, so morda takšne tekme najtežje. Pomembno je da vodimo z 1:0 in, da kot ekipa nadaljujemo tako kot smo začeli. Letos bom verjetno prej zaključil sezono, ker se v bistvu že pripravljam na naslednjo, ko bom takoj začel napadati mesta na katerih sem že bil.«

V drugem dvoboju je Laurynas Grigelis začel podjetneje in hitro je prisilil najvišje uvrščenega Slovenca na lestvici ATP k napakam ter v uvodnem nizu povedel s 4:2. Blaža Rolo je verjetno malce izdala odgovornost nastopa pred domačim občinstvom, a je 25 letni Ptujčan borbeno vztrajal in prišel celo do vodstva s 5:4 in 6:5. Grigelis si je v naslednji igri priigral tie break, v katerem je Rola že vodil s 6:5 in serviral za zmago. Ptujčan je ostal nekoliko bolj zbran in izkoristil drugo priložnost pri vodstvu 7:6 ter zaključil uvodni niz v svojo prid. V drugem nizu je uvodoma povedel Grigelis, nato pa je Rola postal agresivnejši in s forhendom, predvsem natančne krajše diagonale so nasprotniku parale živce, prišel do občutnejše prednosti s 5:2 V osmi igri je Blaž serviral in drugi niz končal z asom za vodstvo z 2:0. Podobno kot tekmo prej, je tudi tokrat v tretjem nizu litovski nasprotnik iz točke v točko izgubljal upanje za uspeh in po prikazanem je sploh čudno, da vedno bolj razigrani Rola Grigelisu ni zavezal kravate. Po tekmi Blaž ni skrival zadovoljstva: »Že dolgo nisem igral pred tako številčnim domačim občinstvom. Prvi niz sem res težko izvlekel, potem pa je prišla sproščenost in je bilo precej lažje. Če se zberemo vsi najboljši, bi tukaj težka predla bistveno boljšim reprezentancam, tudi tistim, ki igrajo v svetovni skupini.« Svoj kanček pri dnevni analizi je dodal še kapetan Blaž Trupej: »Grega je ime v prejšnjih dneh precej težav z nadzorom žoge, a on je tu praktično doma in pokazal je, kako je potrebno odigrati na domačem igrišču. Rolca pa se je zaradi treme lovil v prvem nizu, potem pa je pokazal svojo kakovost in zlahka ugnal nasprotnika.«

Za sobotni obračun dvojic, ki Sloveniji že lahko prinese obstanek v prvi evro afriški skupini, naj bi igrala Blaž Kavčič in Grega Žemlja, vendar je precej odvisno od komolca slednjega. Grega ima zjutraj terapijo, zato odločitev o sestavi dvojice lahko pade tik pred tekmo.

Tekma dvojic se začne ob 15 uri v kranjski teniški dvorani.